עבודות מנוף- מאמר כללי

העובדה היא כי אוכלוסיית מדינת ישראל הולכת וגוברת עם השנים, כאשר עיקר ההתיישבות היא באזורים העירוניים. בהתחשב בנתון זה, לא מפתיע כי הבנייה אשר מאפיינת את שוק הנדל"ן הישראלי מתבצעת לגובה, כך שעיקר האיכלוס הוא בבניינים בעלי מספר קומות.
יחד עם היתרונות של בניין רב קומות, קיימת בו בעיה עיקרית אחת. עם כל הכבוד לנוף המרהיב מהקומה השביעית, למשל, משימת העברת חפצים או רהיטים כבדים לקומה הזו הינה מורכבת מאד. אחרי הכל, לא פעם אנחנו נתקלים בחפצים כבדים מאד, שגודלה של המעלית אינו מספיק דיו בשבילם.
למרבה המזל, הטכנולוגיה באה לעזרתנו גם במקרה הזה- באמצעות המנוף, כמובן.
על עבודות מנוף
מנוף (או ליתר דיוק: עגורן) הוא ציוד מכני, אשר מאפשר הרמת משאות כבדים. עיקרון העבודה של אמצעי זה ידוע כבר משחר ההיסטוריה האנושית, והוא הכפלת הכוח. באמצעות הזרוע הארוכה, הכבלים החזקים, הגלגלות והכננות, תרני הפלדה והמנועים החשמליים ניתן להרים טונות על גבי טונות של משאות.
לאיזה גובה? זה כבר תלוי בסוג המנוף ובמאפייניו. לרוב, הגובה הממוצע של זרוע המנופים הוא כמה עשרות מטרים, אם כי ניתן למצוא גם מנופים המאפשרים שינוע למחוזות גבוהים אף יותר.

נייד או נייח?

אבחנה נוספת היא בין מנוף נייד לנייח. מנוף נייח שימושי בעיקר בענף הבנייה, מאחר והוא קבוע במקומו ומאפשר העלאת חומרי בניין, בעיקר, לגבהים מפלצתיים.
המנוף הנייד, בו משתמשות לרוב חברות ההובלה, קטן הרבה יותר מקודמו, כך שביכולתו להתמודד עם ציוד כבד פחות. כמעט תמיד, מנוף שכזה עולה על דרישות ההובלה של הלקוחות הפרטיים.

מי מבצע עבודות מנוף?

חברות רבות מציעות עבודות מנוף ללקוחות פרטיים, גופים בענף הבנייה, קבלנים, מפעלי תעשייה, חברות שילוט וצביעה, וכן הלאה. בחלק מהמקרים המדובר הוא בחברות אשר מציעות הובלות מכל סוג.
הבחירה במנוף תיקבע על פי המשקל הכולל של המשא שיש להעביר מעלה, הגובה הרצוי של ההעברה, וכמובן- האפשרויות האלטרנטיביות. כי ברור שעבודה של מנוף מצריכה בזבוז כספים ומשאבים רבים יותר מאשר הובלה ידנית- אם זו היא רק אפשרית.

עבודות מנוף- מאמר כללי שני

זקוקים להובלה של רהיטים כבדים לדירה שלכם? באם אתם מתגוררים בבניין רב קומות, ובאם מדובר בציוד שאינו ניתן לנשיאה על ידי האדם (או שאינו נכנס כלל למעלית או לחדר המדרגות), סביר מאד להניח שתמצאו את עצמכם מזמינים חברת הובלה.
ייתכן מאד גם כי החברה תחליט בסופו של דבר כי שירותי ההובלה ייעשו באמצעות מנוף. אמצעי הרמה זה אידיאלי לשינוע של משאות כבדים כלפי מעלה, ומהווה הפיתרון הטוב ביותר עבור לא מעט אנשים פרטיים, קבלני בניין, מפעלי תעשייה ומוסדות ציבור אשר זקוקים לשינוע של רהיטים, חומרי גלם, חומרי בניין וכן הלאה.

על דיור בעידן המודרני

כיום, מרבית התושבים מתגוררים בישוביים העירוניים. הדרישה הגדולה לפתרונות דיור, והשטח ההולך ומצטמצם בערים הגדולות, הביאו לכך שהבנייה הנפוצה ביותר מזה שנים הרבות היא הבנייה כלפי מעלה, אשר התוצאה שלה היא בניינים רבי קומות.
במעבר לדירה כזו, בעת שיפוץ או כאשר המדובר הוא במפעל הזקוק לשינוע תמידי לצורך עבודתו, המנוף מהווה כלי העזר העיקרי.

כיצד מתבצעות עבודות מנוף?

בדרך כלל, כשמדברים על עבודות מנוף, מתייחסים לשינוע כלפי מעלה הנעשה בעזרת אמצעי הרמה זה. שימוש זו אינו מפתיע כשמתבוננים על תפקיד המנוף: זהו ציוד מכני הנדסי, מבוסס מנוע חשמלי, כבלים קשיחים, גלגלות ותרנים, אשר זרועו הארוכה מאפשרת טווח נשיאה של כמה עשרות מטרים.
המשקל עימו שיטת עבודה זו מסוגלת להתמודד הוא עצום בכל קנה מידה, ונע לרוב סביב כמה טונות.

הדגשים בבחירת חברת המציעה עבודות מנוף

בדרך כלל, עבודות מנוף ניתנות על ידי חברת הובלה, כאשר המנוף ישמש להובלה של משקל כבד לקומות גבוהות- אשר לא ניתן לסחוב את המשקלים הללו אליהן בדרכים אחרות.
מאחר ופעילות המנוף אינה פשוטה כלל, בבואכם לבחור חברת הובלות חשוב לבדוק כי יש לה את כל האישורים הבטיחותיים הנדרשים לצורך עבודתה. מומלץ מאד כי החברה תהיה בעלת ניסיון רב שנים בתחום, ושקברניטיה יעדכנו אתכם במשך העבודה, עלותה המדויקת וכן הלאה.
גם ביטוח הובלה חשוב מאד, ועשוי למנוע אובדן של כספים רבים במקרה של תאונה, חלילה.

סגירת תפריט