באיזה סוג של מבנה אתם מתגוררים? בין אם אתם מתגוררים במרכז הארץ, בדרומה או בצפונה, סבירות גבוהה מאד כי המדובר הוא בבניין בעל מספר קומות. כפועל יוצא של עובדה זו, אתם נאלצים להתמודד עם לא מעט קשיים בהעברת חפצים או רהיטים כבדי משקל אליו.

קיימות עבורכם שתי אופציות. הראשונה, כמובן, היא לנסות ולשנע את הרהיטים לקומות הגבוהות של הבניין בכוחות עצמכם: במעלית, במדרגות וכן הלאה. פעולה זו קשה מאד במקרה הטוב, ובלתי אפשרית כלל במקרים אחרים. האפשרות השנייה, כמובן, היא הזמנת חברה המתמחה בעבודות סל.

מהן עבודות סל?

עבודות סל נעשות לרוב באמצעות מנוף או אמצעי הרמה אחר. זרוע כלי הרכב מחוברת בקציה לסל, אשר באפשרותו להתרומם מעלה עד לגובה של עשרות מטרים.

מה ניתן לעשות בדרך זו? ובכן, השימוש העיקרי של שיטת העבודה האמורה היא העברת סחורות, חומרי גלם או בני אדם לקומות הגבוהות של הבניין. כך ניתן לשנע חומרים שונים, לבצע עבודות פיגום או בנייה וכן הלאה.

החברות המציעות עבודות סל

במרבית המקרים, עבודות סל מבוצעות על ידי חברות הובלה, אשר מתמחות בשינוע מכל סוג. בהתאם למהות העבודה, יחליטו קברניטי החברות הללו על אמצעי ההובלה בהם יעזרו (רק משאית, או גם מנוף?), ובתיאום עם הלקוח ייקבע בדיוק משכה של העבודה ואופיה.

בדרך כלל, שירותי החברות הללו יינתנו ללקוחות פרטיים, לחברות בתחומי הבניין או ההנדסה, לחברות שילוט, לבתי עסק ועוד.

הדגשים בבחירת חברה המציעה עבודות סל

בחירה של חברת הובלה מצריכה מחשבה. מכיוון שמדובר בעבודה המצריכה זהירות וניסיון רב, ישנה חשיבות מכרעת לבחירה של חברה בעל ניסיון רב שנים. פעילות לא מקצועית של החברה עלולה לגרום לנזק לציוד או לחומרים במקרה הרע, ולפגיעה בחיי אדם במקרה הרע עוד יותר.

מעבר לכך, חשוב לוודא כי לחברה המועמדת יש את כל האישורים הבטיחותיים לעסוק בענף זה, וכי הציוד שברשותה עומד בתקן הנדרש כיום בחוק הישראלי. רק כך, תוכלו להבטיח כי גורמי הגובה והמשקל לא יהווו גורם מכריע בעבודה אותה אתם מעוניינים לבצע, וכי היא תתבצע בבטיחות וביעילות המקסימלית

סגירת תפריט